Wybory samorządowe 2014

Szanowni Państwo!

27 sierpnia 2014 r. zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy „Porozumienie Samorządowe” w Pile!

Od wielu lat z powodzeniem działamy jako szeroka platforma współpracy różnych środowisk na rzecz społeczności lokalnej powiatu pilskiego i chcemy zmieniać życie mieszkańców Piły i powiatu pilskiego na lepsze.

Wszelkie informacje związane z wyborami publikujemy na stronie Komitetu Wyborczego „Porozumienie Samorządowe” w Pile pod adresem sps.pila.pl/wybory

Deklaracja programowa

Wiele osób, słusznie, nie ufa już sloganowym obietnicom polityków. My zrezygnowaliśmy z obszernego programu na rzecz deklaracji, która zawiera realne do zrealizowania zadania. Jako Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe” w Pile chcemy:

1. Tworzyć nowe miejsca pracy i utrzymywać istniejące poprzez przyjazną przedsiębiorcom politykę proinwestycyjną oraz współpracę z Piłą i pozostałymi gminami w tym zakresie.

2. Przygotować wspólnie z gminami infrastrukturę zachęcającą przedsiębiorców do rozwoju przetwórstwa rolno-spożywczego i leśnego, dzięki której będzie możliwe pełne wykorzystanie potencjału gospodarczego powiatu pilskiego w zakresie rolnictwa, leśnictwa, sadownictwa i ogrodnictwa.

3. Modernizować w dalszym ciągu sieć dróg powiatowych, w tym, rozpocząć budowę tzw. obwodnicy północnej Łobżenica – Wysoka – Piła oraz wspólnie z gminami budować i modernizować drogi, chodniki oraz ścieżki rowerowe.

4. Doprowadzić do uporządkowania mienia powiatu pod kątem modernizacji obiektów w oparciu o środki unijne i inne środki zewnętrzne.

5. Wprowadzić program naprawczy szpitali w Pile i w Wyrzysku, tak, aby lepiej niż dotąd służyły społeczności lokalnej.

6. Ukierunkować politykę społeczną w większym stopniu na wsparcie i pomoc dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych.

7. Przygotować i wdrożyć program rozwoju kształcenia zawodowego odpowiadający na potrzeby lokalnej gospodarki, tak, aby każdy młody człowiek mógł zdobyć atrakcyjny zawód i uzyskać zatrudnienie.

8. Promować powiat w celu pozyskiwania inwestorów oraz wspierać rozwój turystyki, kultury i sportu, a w szczególności koszykówki, siatkówki, żużla, judo, boksu, lekkoatletyki i piłki nożnej na terenie całego powiatu.

9. Podjąć współpracę z sąsiednimi powiatami po to, by zwiększyć ilość środków przeznaczonych na rozwój subregionu północnej Wielkopolski będących w dyspozycji Województwa Wielkopolskiego.

10. Stworzyć nową jakość pracy w jednostkach podległych powiatowi opartą na zasadzie profesjonalizmu i życzliwości w celu ograniczenia do minimum uciążliwych procedur biurokratycznych.

Nasi kandydaci

Kandydaci w wyborach samorządowych
do Rady Powiatu w Pile:

Okręg I – Śródmieście
  1. Mikita Bogusław Marian
  2. Matysko Tadeusz
  3. Fryc-Czerska Aldona
  4. Niewiarowska Agnieszka Magdalena
  5. Judycki Robert Antoni
  6. Niewęgłowska Agnieszka Teresa
Okręg II – Górne, Staszyce, Motylewo, Gładyszewo
  1. Madej Marian Edward
  2. Magnucka Agnieszka
  3. Zawacki Piotr Paweł
  4. Jarysz-Andryszak Agata Dobrosława
  5. Mużelak Jan
  6. Żentkowski Tomasz
  7. Stokłosa Katarzyna
  8. Cerba Jerzy Wiktor
Okręg III – Podlasie, Jadwiżyn, Koszyce
  1. Pabich Krzysztof
  2. Giełczyk Marian Stanisław
  3. Nejman Ewa Joanna
  4. Grugiel Cezary Aleksander
  5. Zielińska Łucja Janina
  6. Żynda Danuta Anna
Okręg IV – Zamość
  1. Pochylski Przemysław
  2. Matusiak Agnieszka Maria
  3. Soter Tomasz
  4. Komisarek Aleksandra Maria
  5. Markowski Mariusz Karol
  6. Nowaczyk Anna Maria
Okręg V – Wysoka, Łobżenica
  1. Wasiak Kazimierz
  2. Ramusiewicz Ewa
  3. Kośmider Łucja Halina
  4. Kapeja Franciszek
  5. Stefen Jan
  6. Gdaniec Kinga Magdalena
Okręg VI – Kaczory, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie
  1. Stokłosa Henryk Tadeusz
  2. Pyszka Stanisław Witold
  3. Wełnic Emilia
  4. Krupa Katarzyna
  5. Kwiecińska Aleksandra
  6. Dąbrowski Tadeusz
Okręg VII – Ujście, Szydłowo
  1. Pierko Mirosław
  2. Ponicki Sławomir
  3. Ukleja Maria
  4. Nieścieruk Janina
  5. Taraciński Zbysław Daniel
  6. Pacholska Barbara Maria
Okręg VIII – Wyrzysk
  1. Perliński Tadeusz
  2. Schulz Iwona Helena
  3. Kułakowski Marek Ryszard
  4. Kończewska Grażyna
  5. Komar Longina Jadwiga
  6. Nasrullah Almuetaz Bellah

 

Kandydaci w wyborach samorządowych
do Rady Miasta w Pile:

Okręg numer 1
Leszczewicz Adam

Okręg numer 1 obejmuje ulice: al. Niepodległości: Nr 1-32b, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ojca Maksymiliana Kolbe, Paderewskiego Różyckiego, Wiatraczna, Żeleńskiego: Nr 1-44.

Okręg numer 2
Sokołowski Dariusz Edmund

Okręg numer 2 obejmuje ulice: Aleja Jana Pawła II, Al. Wojska Polskiego: Nr 1, 3, 5, 7 /nieparzyste/), Budowlanych, Dzieci Polskich, Jana Matejki, Kujawska, Mieszka I, Moniuszki, Ogińskiego, Piekarska, Pl. Zwycięstwa, Wodna, Z. Noskowskiego.

Okręg numer 3
Kurgun Edward

Okręg numer 3 obejmuje ulice: Aleja Piastów, Bohaterów Stalingradu, Dr. Drygasa, Fałata, Gen. Sikorskiego, Kilińskiego, Ossolińskich, Pocztowa, Śródmiejska, Św. Jana Bosko.

Okręg numer 4
Pyziak Zbigniew Paweł

Okręg numer 4 obejmuje ulice: 1-Maja, Buczka, Ceglana, Kryniczna, Okrzei, Podgórna, Pomorska, Rymarska, Rynkowa, Świętojańska, Wincentego Pola.

Okręg numer 5
Szęfel Henryk Marian

Okręg numer 5 obejmuje ulice: 11 Listopada, 14 Lutego, Dr. Franciszka Witaszka, Dworzec Osobowy /Miejsce Adresowe/, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Konopnickiej, Kwiatowa, Pl. Konstytucji 3-Go Maja, Pl. Ks. Dr. Bolesława Domańskiego, Pl. Staszica, Teatralna, Towarowa, Zakopiańska, Zygmunta Starego.

Okręg numer 6
Kaźmierczak Sławomir Mieczysław

Okręg numer 6 obejmuje ulice: Agatowa, Al. Wojska Polskiego: Nr 37a-F, 39a-F, 41a-F, 47, 47a, 47b, 53, 55, 57 (nieparzyste), Armii Krajowej, Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, Batorego, Bazaltowa, Chopina, Chorwacka, Czwartaków, Granitowa, Grunwaldzka, Hutnicza, Kamienna, Kołobrzeska, Kopernika, Koralowa, Koszalińska, Kraszewskiego, Lotnicza, Matwiejewa, Obrońców Helu, Partyzantów, Pilotów, Połabska, Rubinowa, Smolewo, Spadochroniarzy, Szafirowa, Szarych Szeregów, Szybowników, Turkusowa, Walecznych, Żółkiewskiego.

Okręg numer 7
Jasiak Dariusz

Okręg numer 7 obejmuje ulice: Al. Wojska Polskiego: Nr 35b-C (Nieparzyste); Nr 52a-C, 54a-C, 66, 70, 100 (parzyste), Asnyka, Bolesława Prusa, Długosza, Jana Kasprowicza, Kochanowskiego, Konarskiego, Kośno (miejsce Adresowe), Krzywa, Mickiewicza: Nr 107a-I – 135a-D, Pasaż Pantaleona Szumana, Pl. 9 Maja, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Reja Wyłącznie Nr 8, Salezjańska, Wypoczynkowa, Złota.

Okręg numer 8
Palus Sławomir

Okręg numer 8 obejmuje ulice: Kondratowicza, Cypriana Kamila Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Słowackiego, Staffa, Tetmajera, Wyspiańskiego: Nr 1-55, 56, 58, Żeromskiego: Nr 1a-40c.

Okręg numer 9
Glapan Wojciech Jerzy

Okręg numer 9 obejmuje ulice: Bogusławskiego, Aleksandra Fredry, Kotuńska Droga, Drzymały, Dworzec Towarowy (Miejsce Adresowe), Kornela Makuszyńskiego, Łęgi (Miejsce Adresowe), Łużycka, Mała, Mickiewicza: Nr 1 – 103a-F, Pl. Inwalidów, Reja z Wyłączeniem Nr 8, Reymonta, Rugijska, Sportowa, Świteź, Traugutta, Trentowskiego, Warsztatowa, Władysława IV, Wyspiańskiego: Nr 82-132, Żeromskiego: Nr 42-121.

Okręg numer 10
Pasieka Maciej Przemysław

Okręg numer 10 obejmuje ulice: Chałubińskiego, Dworzec Celny, Fabryczna, Kaczorska, Karpacka, Węglowa Malczewskiego, Rybacka, Skrajna, Śmiłowska, Tczewska, Tucholska, Walki Młodych 15 – 89 (nieparzyste), 26 – 106 (parzyste), Wągrowiecka.

Okręg numer 11
Pochylski Tomasz

Okręg numer 11 obejmuje ulice: Chojnicka, Grabowa, Łowiecka, Okólna, Wawelska 1 – 62.

Okręg numer 12
Lutrzykowski Łukasz

Okręg numer 12 obejmuje ulice: Browarna, Kapucyńska, Komuny Paryskiej, Ludowa, pl. Powstańców W-wy, Walki Młodych 1-13 (nieparzyste), 2 – 24 (parzyste), Witosa, Wyrzyska.

Okręg numer 13
Klawińska-Mozelewska Danuta

Okręg numer 13 obejmuje ulice: Bydgoska 1 – 122D, Roosevelta.

Okręg numer 14
Żelazna Wiesława Maria

Okręg numer 14 obejmuje ulice: Al. Powstańców Wlkp. 1A -111, Bocheńskiego, Dąbrowskiego 3 – 53 Gdańska, Głuchowska, Śniadeckich 1 – 17B.

Okręg numer 15
Krupa Tadeusz

Okręg numer 15 obejmuje ulice: Andersa, Grottgera, Kadetów, Kossaka 12a-49, Kusocińskiego, Ofiar Katynia, Olimpijczyków, płk. Zioły, Podchorążych, ppłk. Kity, Rodła, Zesłańców Sybiru.

Okręg numer 16
Toboła Tomasz Bogdan

Okręg numer 16 obejmuje ulice: Luterańska, 500 Lecia Piły, Dąbrowskiego 63 – 150, Grażyny, Jagiellońska, Bema, Kwidzyńska, Olsztyńska, pl. Jagiełły, Śniadeckich 18 – 158, Żelazna.

Okręg numer 17
Blechinger-Piłat Katarzyna

Okręg numer 17 obejmuje ulice: Al. Powstańców Wlkp. 181 – 195, Królowej Jadwigi, Prześwit, Łączna.

Okręg numer 18
Smagur Piotr

Okręg numer 18 obejmuje ulice: Al. Niepodległości 34 – 158, Błotna, Brukowa, Nowowiejskiego, Koszycka Kurpińskiego, Małe Błonia, Nad Łąkami, Namysłowskiego, Niemcewicza, Okrężna, Piaskowa, Podleśna, Pogodna, Prosta, Przednia, Różana Droga Skośna, Sucha, Szymanowskiego, Średnia, Ukryta, Wałecka, Wiosenna, Wiśniowa, Zacisze, Zamiejska, Zielna, Zielona Dolina, Żeleńskiego 45 – 129A.

Okręg numer 19
Bartoszewicz Wiesław Witold

Okręg numer 19 obejmuje ulice: Al. Wyzwolenia, Al. Niepodległości 159 – 179, Daleka, Gryfitów, Hetmańska, Jasna, Kasztelańska, Kazimierza Wielkiego, Koszykowa, Królewska, Książęca, Miła, Młynarska, Nad Gwdą, Nowa, Opalińskich, Parkowa Poprzeczna, Promienna, Równa, Rycerska, Rynek Koszycki, Staropolska, Swojska, Szlachecka, Kalinowskiego, Światowida, Targowa, Dobra, Szkolna, Konstancji, Bnińskich, Górków, Wazów, Rzeczna, Deszczowa, Krańcowa, Pasaż Koszycki, Kuźnik, Tartaczna, Ustronna, Wenedów, Widok, Wspólna, Zakątek, Zbrojna, Żytnia.

Okręg numer 20
Buszkiewicz Łukasz Szymon

Okręg numer 20 obejmuje ulice: Aleja Poznańska: Nr 1-124, Bohaterów Westerplatte, Brzozowa, Dolna, Głowackiego, Gnieźnieńska, Grodzka, Jana Brzechwy, Karola Libelta, Kazimierza Pułaskiego, Kolejowa, Kościuszki, Limanowskiego, Łódzka, Siemiradzkiego, Osiedlowa, Piękna ,Polna, Radosna, Rydygiera Ludwika, Sienkiewicza, Skłodowskiej Curie, Słoneczna, Sowińskiego, Stalowa, Stefana Czarnieckiego, Stobno (miejsce adresowe), Strzelecka, Trzcianecka, Wiejska, Wiosny Ludów, Wysoka, Zatorska, Żabia.

Okręg numer 21
Kiżewski Stanisław

Okręg numer 21 obejmuje ulice: Aleja Poznańska: Nr 130-202, Bociania, Ceramiczna, Chodzieska, Cicha, Cynowa, Czarnkowska, Czyżykowa, Dojazdowa, Drozdowa, Edwarda Dembowskiego, Gęsia, Gliniana, Gołębia, Ibisowa, Irydowa, Jaskółcza, Jastrzębia, Kanarkowa, Kolibrowa, Krótka, Krucza, Kukułcza, Leśna, Ludwika Zamenhofa, Ludwisarska, Łabędzia, Mały Borek, Margonińska, Masztowa, Miedziana, Motylewska, Obornicka, Orla, Pelikanowa, Perkozia, Platynowa, Półwiejska, Przemysłowa, Przepiórcza, Ptasia, Rogozińska, Rzemieślnicza, Skowronkowa, Słowicza, Sokola, Sowia, Spiżowa, Srebrna, Strusia, Ujska, Wapienna, Wilgowa, Wronia, Żurawia, Żwirowa.

Okręg numer 23
Czapiewski Andrzej Robert

Okręg numer 23 obejmuje ulice: Akacjowa, Bluszczowa, Brzoskwiniowa, Chełmońskiego, Chodkiewicza, Dunikowskiego, Działyńskiego, Garczyńskiego, Jaśminowa, Kalinowa, Kasprzaka, Klonowa, Kossaka 125 – 191, Legionów Polskich, Lelewela 1- 38,Lipowa, Karłowicza, Malinowa, Morelowa, Michałowskiego, Naftowa Ogrodowa, Philipsa, Rodakowskiego 1 – 31 i 2 -62, Styki, Szermentowskiego, Wieniawskiego, Wrzosowa, Wybickiego.

 

Dodaj komentarz