O nas

Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe” w Pile jest organizacją pozarządową non-profit aktywnie działającą dla dobra mieszkańców Piły i powiatu pilskiego.

Angażujemy się w rozwój gospodarczy regionu, pobudzamy inicjatywy mieszkańców powiatu z zakresu spraw społecznych, kultury, sztuki i sportu.

Nasze stowarzyszenie powstało w 2006 roku, jako odpowiedź na oczekiwania ludzi, którzy chcieli realizować się w samorządach, a dla których dołączenie do struktur partyjnych było nie do przyjęcia.

Inicjatorami powołania Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe” są: Grzegorz Piechowiak, Marek Światopełk-Mirski, Bogusław Mikita, Jacek Buszkiewicz, Mariusz Małachowski oraz ówcześni radni miasta i powiatu: Marian Madej, Tadeusz Matysko, Krzysztof Pabich, Andrzej Czapiewski oraz Zbigniew Pyziak. Dziś Stowarzyszenie skupia kilkadziesiąt osób, wśród których znajdziemy przedstawicieli wolnych zawodów, nauczycieli, studentów, przedsiębiorców i pracowników samorządowych.

Porozumienie Samorządowe jest naszą odpowiedzią na politycznych „desantowców”, traktujących Piłę jak trampolinę do politycznej kariery. Jesteśmy ludźmi spełnionymi zawodowo. Wybory nie są dla nas okazją do zaistnienia w życiu społecznym – my już od dawna skutecznie w nim istniejemy! Zatrudniamy, doradzamy, zarządzamy, pomagamy.

Staramy się stwarzać godne warunki życia, traktując jako motto słowa znanego rysownika, Janusza Kapusty (Wielkopolanina zresztą): abyśmy nie dążyli za wszelką cenę do tego aby żyło się lepiej, mądrzej i piękniej, ale zrobili wszystko co możliwe aby żyło się nam dobrze, mądrze i pięknie.

Nasze stowarzyszenie tworzą ludzie, dla których dobro regionu jest zdecydowanie ważniejsze, niż ambicje polityczne, dlatego nastawiamy się na organiczną pracę w samorządach.

Dodaj komentarz